Domů

Bytový dům Písková

Projekt bytového domu v Pískové ulici v pražských Modřanech patří k úspěšným projektům Stavebního bytového družstva POKROK. V současné době je dokončený a zabydlený novými majiteli.

Projekt zahájil poklep na základní kámen 21. září 2010 a zakončilo ho předání dodavatele stavby, společnosti Trigema Building, Stavebnímu bytovému družstvu POKROK 26. ledna 2012 – přesně podle předem stanoveného harmonogramu.

Stavba má pět podlaží – čtyři nadzemní a jedno podzemní, kde jsou garáže s 29 stáními. Počet stání odpovídá počtu bytů, ke každému patří jedno. V bytovém domě jsou byty velikosti od 1+kk do 4+kk s celkovou výměrou 1965,5 m2 a 290,1 m2 teras nebo balkónů. Stavba působí čistě a klidně, přitom je tu řada atypických prvků.

K základnímu standardu vybavení bytů patří Euro okna s dvojitým sklem, dveře s obložkami, sádrová omítka, keramické obklady v koupelně do výšky stropu, laminátové podlahy v obytných místnostech a keramické podlahy v koupelně, WC a na chodbě. Pokud měli nájemníci zájem, mohli se s družstvem domluvit i na různých úpravách bytů a na jejich nadstandardním vybavení. Řada z nich takové nabídky opravdu využila.

Na předání stavby družstvu plynule navázalo převzetí jednotlivých bytů novými majiteli. Během několika dnů se postupně seznamovali s dokumentací, smlouvami, předávacími protokoly a pochopitelně i se samotnými byty. A pak už k domu v Pískové jezdil jeden stěhovací vůz za druhým.

Všem obyvatelům bytového domu v Pískové ulici přejeme, aby se jim tu líbilo a aby se stal jejich skutečným domovem.

V rubrice Fotogalerie/Bytový dům Písková se můžete podívat na fotografie, které dokumentují postup realizace projektu.

Podrobnosti najdete také v jednotlivých vydáních zpravodaje Krok SBD POKROK, kde jsou od čísla 4/2010 články seznamující s projektem a postupem jeho výstavby.

Rozhovor s architektem Smitkou, autorem projektu Písková

SBD Pokrok