Domů

Prvním projektem družstevní výstavby SBD POKROK byl viladům Šestajovice

Po dlouhých letech se Stavební bytové družstvo POKROK vrátilo ke svému původnímu záměru – stavět byty. Prvním projektem, který družstvo zrealizovalo, byla stavba viladomu v Šestajovicích.

Na rozhraní Šestajovic a Klánovic, v blízkosti Klánovického lesa, vznikl v roce 2007 uzavřený bytový komplex třípatrových viladomů. Vybraná lokalita nabídla klidné bydlení se snadnou dosažitelností zaměstnání a další výhody městské aglomerace. Je odtud výborná dopravní dostupnost z Centra Černý Most, kde je zastávka autobusů. Stanice metra Černý Most je vzdálena cca deset minut.

V docházkové vzdálenosti je koupaliště, tenisové kurty s halou, fotbalové hřiště, kino, řada obchodů a další služby. Do Klánovického lesa chodí na vycházky rodiny s dětmi, ale i jednotlivci, dychtící po sportovním vyžití. Potkáte tu houbaře, stejně jako cyklisty. Místo dokonale skloubilo výhody bydlení v rekreační oblasti s městským komfortem.

Jeden z viladomů, který má dvanáct bytových jednotek, byl zahrnut do družstevní výstavby SBD POKROK. Přízemní byty jsou v úrovni terénu a mají svoji zahrádku. Každý byt 2+kk a 3+kk má vlastní ústřední plynové topení a ohřev teplé užitkové vody.

V objektu vzniklo družstvo, jehož členy se stali noví nájemníci bytů.

SBD Pokrok